Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan Kell Kézilabdázni

Videó: Hopp, Juliska, hopp, Mariska - Gyerekdalok és mondókák | HeyKids 2024, Április
Anonim

A kézilabda játékához zárt helyre, kapura és egy bizonyos méretű labdára lesz szükség. A labdát a test bármely részével lehet dobni, tolni, eltalálni, kivéve a térd alatti lábat. A játék célja, hogy bedobja a labdát az ellenfél kapujába.

Hogyan kell kézilabdázni

Szükséges

szoba, kapu, kézilabda labda

Utasítás

1. lépés

Állíts össze két, legfeljebb 14 fős csapatot.

2. lépés

Minden csapatból küldjön 7 embert a pályára.

3. lépés

Dobja el a labdát az ellenfél kapujába, próbálja meg nem lépni a kapu közelében lévő hat méteres zóna vonalát. Ugyanakkor dobja, fogja, üsse, nyomja meg a labdát a kezével, a fejével, a testével, valamint a csípőjével és a térdével.

4. lépés

A kapusnak úgy kell megvédenie a kaput, hogy a test bármely részével eltalálja a labdát, a kapu területén mozog, vagy elhagyja azt, hogy közvetlenül részt vegyen a játékban.

5. lépés

A játék két félidő alatt zajlik, amelyek időtartama fél óra. A felek közötti szünet 10 percig tart.

6. lépés

A kézilabda játékához 40x20 m-es helyiséget választanak ki, készletként pedig egy 3x2 m méretű kaput és egy 54-60 cm átmérőjű, 325-475 g súlyú labdát (az alsó határt a nők biztosítják., a felső határ a férfiaké).

7. lépés

A kézilabdában nincsenek döntetlenek. Ha az eredmény egyenlő, a játékvezető további félt vagy büntetést rendel ki 5 lövés formájában a kapuba 7 m távolságból. Csak három másodpercig tarthatja a labdát. Csak három lépés futhat a labdával.